Semcon, Husqvarna och Saab gör nutillsammans en satsning inom digitalisering, robotisering och elektrifiering.Vi tror att du som söker till ossbrinnerför teknikutveckling och vill vara med och bryta ny mark. Du hänger med i den senaste utvecklingen inom till exempel Big data, AI, Interoperability, Holograms, Vizualisation och Gamification. Semcon, Husqvarna och Saab jobbar med den senaste tekniken och söker dig som vill utvecklas tillsammans med oss.

Tech Excellence är ett konceptdärvierbjuder det bästa av tre världar:

- Testa på en nystad, Jönköping.
Efter 18 månader kan du välja om du vill bo kvar i Jönköping eller fortsätta dinanställning via Semconpåvalfri hemort: Göteborg, Stockholm, Uppsala, Lund, Örebro, Eskilstuna, Västerås eller Linköping. Semcon hjälperdigäven med boendet i Jönköping.

- Lär känna3 st framtida arbetsgivare: Semcon Huskqvarna och Saab.

- Kompetensutveckling
Professionellt - spännande uppdrag i teknikens framkant Socialt - nätverkande genom föreläsningar, workshops, events och studiebesök

Vi söker nu kompetens inom bland annat inbyggda system, autonoma system, sensorfusion, robotik och AI, IoT, elektronik och signalbehandling samt system- och molnarkitektur.

Vilken tjänst är du nyfiken på inom Tech excellence?
Klicka på respektive länk för att läsa mer:

Software Configuration Manager Saab (https://semcon.com/sv/job/296591/tech-excellence-software-configuration-manager-saab/)

Embedded Developer Simulation Systems Saab (https://semcon.com/sv/job/296601/tech-excellence-embedded-developer-simulation-systems-saab/)

Electronic Design Engineer Saab (https://semcon.com/sv/job/296596/tech-excellence-electronic-design-engineer-saab/)

Apputvecklare Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250646/tech-excellence-apputvecklare-husqvarna)

Systemutvecklare C#/.NET Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250332/tech-excellence-systemutvecklare-c-net-husqvarna/)

SW/System Testers Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250647/tech-excellence-swsystem-testers-husqvarna/)

Font-end/back-end Developers Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250636/tech-excellence-front-endback-end-developers-husqvarna/)

Systemingenjörer Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250563/tech-excellence-systemingenjorer-husqvarna/)

Embeddeutvecklare Hybridfordon/BMS Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250559/tech-excellence-embeddedutvecklare-hybridfordonbms-husqvarna/)

Embeddedutvecklare Robotik/AI Husqvarna (https://semcon.com/sv/job/250323/tech-excellence-embeddedutvecklare-robotikai-husqvarna)

Detta är en jobbannons med titeln "Tech Excellence - digitalisering, robotisering och elektrifiering" hos företaget Semcon Sweden och publicerades på webbjobb.io den 9 oktober 2019 klockan 10:47.

Hur du söker jobbet

webbjobb-logo-white webbjobb-logo-grey webbjobb-logo-black